Valstybinė požeminio vandens informacinė sistema įsteigta 2010 m (nuostatai). Steigimo tikslas – su požeminio vandens išteklių naudojimu, kokybe ir apsauga susijusių duomenų surinkimas, sisteminimas, centralizuotas valdymas ir pateikimas suinteresuotiems asmenims elektroninėje erdvėje, užtikrinant duomenų ir informacijos apie požeminį vandenį viešumą. Valstybinės požeminio vandens informacinės sistemos valdytojas ir tvarkytojas yra Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Požeminio vandens informacinė sistema yra sudėtinė Valstybinės geologinės informacijos sistemos dalis.

Požeminio vandens informacinėje sistemoje tvarkomi ir kaupiami duomenys apie požeminio vandens baseinus, išteklius, jų kokybę ir naudojimą bei valstybinio, savivaldybių ir ūkio subjektų požeminio vandens monitoringo duomenys. Pirminiai duomenys bei duomenų analizės rezultatai (balansai, schemos, žemėlapiai) teikiami valstybinėms institucijoms, juridiniams bei fiziniams asmenims.

Mes naudojame slapukus
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.