Karstėjanti žemė

 
 
Rugsėjo 23–24 d. vyko  XII-oji Geologinio paveldo diena Biržų–Pasvalio krašte „Karstėjanti žemė“. 
Lankytos vietos: Smegduobių parkas Pasvalyje–Žalsvasis šaltinis–Ąžuolpamūšės piliakalnis–Saločiai–Geologų duobė–Karvės ola–Kirkilų karstiniai ežerėliai...
 
 
 

 

Kursiu marios

Pamario paslaptys

Rugsėjo 24–25 d. vyko  XI-oji Geologinio paveldo diena Pamario krašte „Pamario paslaptys“. 
Lankytos vietos: Šilutė–Rusnė–Aukštumalos pelkė–Nemuno delta–Ventės rago atodanga ir kt.
 

ico3 Lauko išvykos vadovas

 

 

 


 

Sūduvos kraštasKalnai, vandenys ir akmenys (Garbāi, vundāi er stabāi)

Rugsėjo 18–19 d. X-oji Geologinio paveldo diena Sūduvos krašte.

Lankytos vietos: Vištyčio regioninio parko lankytojų centro ekspozicijos apžiūra; Vištyčio Didysis akmuo; Šakių ežerėlis, Suopkalnio regykla; Aukštaratės kalnas; Liubiškių akmuo; Stirniškių regykla; Norvydų akmuo; Pavištyčio piliakalnis; Vištyčio piliakalnis.

ico3 Lauko išvykos vadovas 2020 

 

 


Nikronių akmuo

Aukštadvario apylinkių „velniškasis“ paveldas

Rugsėjo 20 d. vyko IX-oji Geopaveldo diena: Aukštadvario apylinkių „velniškasis“ paveldas.

IX-osios Geopaveldo dienos renginio metu aplankėme Aukštadvario kraštą, kuris garsėja istoriniais paminklais, unikalia gamta, puikiais kraštovaizdžiais. Lankėme Šaltinių kalnelį, Strėvos įgriuvą, Strėvos II duobę, Nikronių akmenį, Aukštadvario šaltinį, Velnio, Gelionių, Antaveršio duobes, Gedanonių kalną. Aptarėme požeminio vandens proveržius Aukštadvaryje.

ico3 Lauko išvykos vadovas 2019 

 

 


Plateliai 1Žemaitėjės geoluogėni pavelda sliepėnē

Rugsėjo 21–22 d. vyko VIII Geologinio paveldo diena – „Žemaitėjės geoluogėni pavelda sliepėnē (Žemaitijos geologinio paveldo slėpiniai)“ Žemaitijoje. 

Geopaveldo dienos renginiai vedė į Žemaitiją – ten, kur kalvos, apžėlusios išlakia giria, kur pelkės ar ežerai, iš kurių į visas keturias pasaulio šalis išteka upės, ten, kur iškilę piliakalniai ir etnografiniai miesteliai, kur žmonės gero žodžio ir skanių vaišių negaili, kur kalbama nepaprastai gražia kalba...

ico3 Lauko išvykos vadovas 2018 

 

 

 


Geologinis paveldas

Nemunas – geologinė piliakalnių ašis 

Rugsėjo 22–23 d. vyko VII-oji Geologinio paveldo diena – „Nemunas – geologinė piliakalnių ašis“, skirta Piliakalnių metams.

Verta paganyti akis į savo grožiu užburiantį panemunės kraštovaizdį ir paslaptingas istorijas menančius paveldo objektus. Gyvenimas palei Nemuną visada buvo ypatingas, čia sprendėsi ne tik šio regiono, bet visos Lietuvos reikalai...


Anyksciu kvarco karjeras

Baltųjų smėlynų kraštas

Anykščių kraštas puikuojasi legendiniais rieduliais ir A. Baranausko išgarsintu grakščių upeliukų išvagotu Anykščių šileliu. Krašte gausu istorinių piliakalnių, akį traukia ir nuostabus Burbiškio dvaras, įtrauktas į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą. 
 
 
 
 
 
 

geopaveldo 2015 foto

Nalšios žemės Švenčionių krašto geologijos, archeologijos, istorijos ir kultūros vertybės

Nalšia yra ten, kur teka Žeimena, kur plyti neįžengiamos Labanoro girios, išlakūs Ignalinos ir Utenos pušynai ir žybsi tūkstančiai ežerų akių. Sirvėtos regioninis parkas yra raiškiai kalvotoje Švenčionių aukštumoje, kuriame išsibarstę piliakalniai, pilkapiai, alkakalniai, unikalūs medžiai senoliai ir nenuilstantys šaltiniai.

ico1 Geopaveldo diena 2015
ico3 
Geopaveldo išvykos vadovas 2015

 

 

 


P9183556

Sėlių žemės geologinio paveldo paslaptys

Sartų ir Gražutės regioniniai parkai išsiskiria ežeringu ir miškingu kraštovaizdžiu. Sartų regioninis parkas įkurtas unikalioje dubaklonių sankirtoje susiformavusiame Sartų ežero kraštovaizdžio teritorijoje. Gražutės regioniniame parke saugomas Šventosios aukštupio ežerynas su Dūkšto, Luodžio, Švento ežerais, Antalieptės marios su daugybe salų, pusiasalių, įlankų ir kt.

ico1 Geopaveldo diena 2014
ico3 
Geopaveldo išvykos vadovas 2014

 

 

 


Saltisk m

Akmenės-Mažeikių krašto geologinis paveldas 

Akmenės-Mažeikių kraštas – unikalus savo geologine sandara, nes tik čia, žemės paviršiuje galima pamatyti paslaptingosios juros sistemos uolienas, rankomis paliesti dinozaurų laikų gyvūnų liekanas – fosilijas.
 
 
 
 
 
 

Pauliu atodanga 2012

Dzūkijos geologinė savastis

Dzūkijos nacionalinio parko reljefas yra stambių kontinentinių kopų masyvai, veikiami upių erozijos ir požeminio vandens sufozijos.
 
 
 
 
 
 
 

nuo Verpeto VMikuleno 2011

Molėtų krašto geologinis paveldas 

Pirmoji Geologinio paveldo diena Lietuvoje įvyko 2011 metų rugsėjo 24 d. – trečiąjį rugsėjo šeštadienį, kaip buvo paskelbusi Lietuvos geologų sajunga.
 
Mes naudojame slapukus
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.